O nas

Przedsiębiorstwo Usług Przyrodniczo-Leśnych
„TAXUS”

LAS slonca-droga-las-drzewa-promienie las-brzozy-alejka

Firma rozpoczęła działalność w 1998r. Stworzyliśmy zespół oparty o wykształconą i doświadczoną kadrę leśników-pasjonatów, dla których podstawę działań stanowi odpowiedzialność za swoją pracę oraz wysoka jakość realizowanych projektów. Połączenie wiedzy i umiejętności z dziedziny leśnictwa i innych nauk przyrodniczych, wspartych stałą gotowością do pracy w terenie, a także znajomością informatyki, pozwoliły na podejmowanie się najbardziej skomplikowanych opracowań.

Pierwsze projekty, realizowane na zlecenie Lasów Państwowych, stanowiły opracowania glebowo-siedliskowe dla nadleśnictw. Ich celem było określenie możliwości produkcyjnych terenów leśnych na podstawie rozpoznania gleb i typów siedliskowych lasu, pozwalając na prowadzenie przez nadleśnictwa prawidłowej, trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Obecnie swoją działalnością obejmujemy szeroki wachlarz prac inwentaryzacyjnych i projektowych z zakresu leśnictwa (głównie urządzania lasu) oraz ochrony przyrody i środowiska przyrodniczego.

Wymagania stawiane przez współczesne leśnictwo i system ochrony środowiska w naszym kraju, wymagają szerokiej wiedzy, dużych umiejętności i różnorodnego spojrzenia podczas tworzenia planów, projektów czy realizacji jakichkolwiek inwestycji mających związek ze środowiskiem. Nasze blisko 20- letnie doświadczenie pozwala na zapewnienie rzeczowej, fachowej obsługi oraz wysokiej jakości prac.

TAXUS - sukces w Twoim lesie